tel. 731 14 64 14
e-mail: roksana.moska@gmail.com
Psia Kraina Zaprasza

 MANTRAILING CZYLI TROPIENIE

Chyba każdy już słyszał o wyjątkowych zdolnościach psiego nosa… na tych zajęciach pokażemy Państwu, jak te zdolności prawidłowo rozwijać.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z mantrailingu, na których Państwa pies na chwilę zamieni się w „ratownika” i wyruszy na poszukiwania zaginionego pozoranta. 

Na czym polegają zajęcia?

Pies ma przydzielonego pozoranta (osobę „zaginioną"), która ułoży dla niego ślad. Zadaniem psa jest odnaleźć osobę zaginioną, podążając za jej zapachem, uprzednio podanym psu do nawęszenia z przedmiotu tej osoby. Na końcu śladu na psa czeka pozorant wraz z pyszną nagrodą bądź ukochaną zabawką. Stopniowo zwiększa się trudność śladów oraz długość odłożenia (czyli czasu, po jakim pies zaczyna tropić osobę zaginioną). Celem mantrailingu jest przygotowanie psa do pracy w terenie i do podążania za zapachem zaginionej osoby – na zajęciach skupiamy się na rekreacyjnej formie mantrailingu, który jest przede wszystkim doskonałą zabawą dla psa oraz przewodnika, pomaga wyciszyć psie emocje oraz zapewnia stymulację umysłową. 

Biorąc pod uwagę zbawienny wpływ mantrailingu na psi umysł, z wielką chęcią przyjmujemy na zajęcia również psiaki lękliwe, agresywne oraz problemowe – indywidualnie dostosowujemy program zajęć do każdego psa. Mantrailing jest świetnym uzupełnieniem terapii behawioralnej, buduje pewność siebie psa, tworzy pozytywne skojarzenia z obcymi ludźmi, zapewnia rozrywkę intelektualną i pozwala psu rozładować zgromadzone pokłady energii.

Co należy zabrać ze sobą? 

- linkę

- wygodne szelki dla psa (najlepiej guardy) – istnieje możliwość wypożyczenia szelek w różnych rozmiarach, gdyby ktoś nie miał

- rękawiczki 

- pojemniczek ze smakołykami (najlepiej sprawdzi się mokra karma lub mięsko)

- przedmiot do nawęszenia (np. rękawiczka, niewypraną skarpetka) 

- mnóstwo dobrego humoru i pozytywnego nastawienia!

Cena pojedynczych zajęć: 100 ZŁ

Cena kursu 6 zajęć: 400 zł